Prof. Włodzimierz Jarmundowicz Człowiekiem Nauki 2014

Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali Człowieka Nauki 2014. Został nim prof. Włodzimierz Jarmundowicz, wybitny neurochirurg. Użytkownicy docenili go za wykonanie nowatorskiej operacji, w wyniku której sparaliżowany od pasa w dół mężczyzna zaczął chodzić.

Zespół pod kierownictwem prof. Włodzimierza Jarmundowicza, w Klinice Neurochirurgii USK we Wrocławiu, po raz pierwszy na świecie, przeszczepił pacjentowi z przerwanym rdzeniem glejowe komórki z opuszki węchowej w mózgu.

 - To, co dotychczas uznawane było powszechnie za niemożliwe, stało się możliwe ? powiedział, w rozmowie z Wirtualną Polską, prof. Włodzimierz Jarmundowicz.

 W plebiscycie na stronach WP Wiadomości można było oddawać głosy na dziesięciu naukowców, o wyjątkowych dokonaniach. Profesor W. Jarmundowicz, zdobywając 53% wszystkich oddanych głosów, wyprzedził wielu zacnych konkurentów, m.in. prof. Janusza Skalskiego, Olgę Malinkiewicz, prof. Grażynę Ginalską i prof. Jerzego Grygorczuka.

Podczas uroczystości w siedzibie Grupy WP, Prof. W.Jarmudowicz odebrał nagrodę z rąk Jarosława Grabowskiego, VP Media Product Grupy WP. Relacja z tego wydarzenia oraz wywiad z laureatem tytułu Człowiek Nauki 2014 dostępne są w serwisie WP Wiadomości.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top